26-600 Radom

ul. Limanowskiego 42

tel./fax. sekretariat:

(48) 362 62 76

centrala: (48) 362 11 27 do 29

 

Oddziały terenowe RCKiK:

Grójec
ul. Piotra Skargi 10
tel. (48) 664 93 75 

 Kozienice
ul. gen. W. Sikorskiego 10  
tel. (48) 614 81 95 

0 Rh +
0 Rh -
A Rh +
A Rh -
B Rh +
B Rh -
AB Rh +
AB Rh -
legenda

strona główna

„Twoja krew – to dar życia”

Szanowni Państwo !

 

Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.

: : czytaj dalej

AKTUALNOŚCI

Razem zawsze raźniej

krew

          Honorowi Dawcy Krwi, którzy od 29 września do 31 października 2014 r. zachęcą osoby, które do tej pory nie oddawały krwi i przyjdą z nimi do siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. Limanowskiego 42 w Radomiu oraz razem oddadzą krew, otrzymają w formie dodatku upominki (odpowiednio parasol, t-shirt). W momencie rejestracji należy podać hasło „Razem zawsze raźniej”. Warunkiem otrzymania upominku jest zarejestrowanie się na w/w hasło, oddanie krwi, odebranie kuponu wraz z czekoladami i zgłoszenie się do Działu Sprawozdawczości, Promocji i Marketingu RCKiK Radom.

: : czytaj dalej

Ruszyła IV Edycja Konkursu Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2014/2015 serdecznie zaprasza do kontynuowania tak szlachetnej działalności, jaką jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku wśród młodzieży.

: : czytaj dalej

„Życiodajny krwioobieg” – to trzeba będzie powtórzyć

DSCN0606m

13 września po raz pierwszy odbyła się sobotnia zbiórka krwi pod hasłem „Życiodajny krwioobieg”, połączona z festynem podsumowującym 10 lat honorowego krwiodawstwa ze służbami mundurowymi oraz pracownikami cywilnymi Komendy Wojewódzkiej Policji. Wśród wielu przygotowanych atrakcji można było również oddać krew w ambulansie ustawionym przy Placu Jagiellońskim oraz w Galerii Słonecznej. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

: : czytaj dalej

Życiodajny Krwioobieg

policja

13 września 2014r. odbędzie się impreza plenerowa na Placu Jagiellońskim w Radomiu pod hasłem „ŻYCIODAJNY KRWIOOBIEG” podczas której w godz. 13:00 – 18:00, będzie możliwość oddania krwi oraz zarejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku. Krew będzie można oddać w mobilnym punkcie poboru krwi RCKiK Radom oraz na stanowiskach, które będą znajdowały się w pobliskiej Galerii Słonecznej. Poza tym organizatorzy przewidzieli liczne występy oraz atrakcje dla dorosłych, a także dzieci.  Sobotni festyn rodzinny poprowadzi znany dziennikarz Witold Casetti.

: : czytaj dalej

IV Edycja konkursu Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2014/2015 serdecznie zaprasza do kontynuowania tak szlachetnej działalności, jaką jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku wśród młodzieży.

: : czytaj dalej

7 września akcje wyjazdowe w Radomiu

DSCF5209

Gdzie nas możecie spotkać?

 

  • w godz. od 9 – 14 będziemy w zaprzyjaźnionej Parafii Najświętszego Serca Jezusowego, ul. Kościelna 1 (w pomieszczeniach parafialnych). Jest to kolejna z cyklicznych akcji poboru krwi zorganizowana przez parafialny Klub Honorowych Dawców Krwi im. Św. Jana Pawła II, którego działalność rozrasta się w zaskakującym tempie. Klub integruje się z coraz to większą rzeszą aktywnych krwiodawców wspierając tym samym nie tylko bezimiennych potrzebujących odbiorców krwi, pacjentów szpitali ale również chętnie wspiera akcje rodzinne pozyskując nawet do 40 jednostek krwi, za co z serca Im dziękujemy.

: : czytaj dalej

Strona 1 z 1012345...10...Ostatnia »

WSPÓŁPRACA