26-600 Radom

ul. Limanowskiego 42

tel./fax. sekretariat:

(48) 362 62 76

centrala: (48) 362 11 27 do 29

 

Oddziały terenowe RCKiK:

Grójec
ul. Piotra Skargi 10
tel. (48) 664 93 75 

 Kozienice
ul. gen. W. Sikorskiego 10  
tel. (48) 614 81 95 

0 Rh +
0 Rh -
A Rh +
A Rh -
B Rh +
B Rh -
AB Rh +
AB Rh -

strona główna

TwitterFacebook

„Twoja krew – to dar życia”

Szanowni Państwo !

 

Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.

: : czytaj dalej

AKTUALNOŚCI

Szanowni Kandydaci na Dawców Szpiku

TwitterFacebook

   Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu uprzejmie informuje, iż tymczasowo wstrzymuje od dnia 15.09.2016r. do dnia 31.12.2016r. rejestrację, kwalifikację i pobór próbek od kandydatów na dawców szpiku. 

   Decyzja ta wynika z zalecenia Ośrodka Dawców Szpiku przy Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, z którym Centrum współpracuje w zakresie rekrutacji potencjalnych dawców szpiku. 

: : czytaj dalej Szanowni Kandydaci na Dawców Szpiku

Trwa konkurs „Łączy nas czerwona nitka”

apka
TwitterFacebook

   Drodzy Krwiodawcy jednym z elementów tegorocznej odsłony ogólnopolskiej kampanii „Twoja krew, moje życie” jest aplikacja facebookowa „Łączy nas czerwona nitka”. Do końca tego tygodnia potrwa bazujący na niej konkurs, w którym nagrodą są gadżety związane z kampanią.

: : czytaj dalej Trwa konkurs „Łączy nas czerwona nitka”

VI Edycja Konkursu Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu

TwitterFacebook

   Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2016/2017 serdecznie zaprasza do kontynuowania tak szlachetnej działalności, jaką jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku wśród młodzieży.

   Dlatego też, licząc na dalszą, owocną współpracę związaną z organizowaniem akcji poboru krwi oraz rejestrowania potencjalnych dawców szpiku na terenie placówki, chcemy zachęcić do wzięcia udziału w VI edycji Konkursu „ Szkoła przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu ”kierowanego do szkół ponadgimnazjalnych, policealnych oraz uczelni wyższych.

: : czytaj dalej VI Edycja Konkursu Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu

IV PIKNIK ZDROWIA – podsumowanie

DSCF1102
TwitterFacebook

   28 sierpnia br. po hasłem Życie zdrowe jest kolorowe” odbył się IV Piknik Zdrowia. Tego dnia można było wziąć udział w wielu atrakcjach m.in.: bezpłatnie zbadać wzrok, ciśnienie tętnicze, poziom glukozy, ale też spróbować  miodu, czy skorzystać z ćwiczeń. Wśród licznych atrakcji były pokazy fitness, akcja charytatywna. Odbyły się także konsultacje dietetyczne i stomatologiczne. Najmłodsi wzięli udział w konkursach o zdrowiu, a starsi mogli oddać krew.  

: : czytaj dalej IV PIKNIK ZDROWIA – podsumowanie

IV PIKNIK ZDROWIA – Życie zdrowe jest kolorowe!

piknik zdrowia 2016
TwitterFacebook

   Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa  im. dr Konrada Vietha w Radomiu serdecznie zaprasza Krwiodawców 28 sierpnia (niedziela) do honorowego oddawania krwi, tego bezcennego daru serca ratującego zdrowie, życie oraz rejestrowania się jako potencjalny dawca szpiku, podczas Pikniku Zdrowia.

 

Miejsce poboru krwi:

 

Plac przed Urzędem Miejskim

Żeromskiego 53 w Radomiu – ambulans

godz. 14.00 – 18.00

: : czytaj dalej IV PIKNIK ZDROWIA – Życie zdrowe jest kolorowe!

Informacja !

TwitterFacebook

  Drodzy Krwiodawcy, informujemy iż planowana akcja poboru krwi w dniu 19.08.2016r. (piątek) przy Placu Jagiellońskim w Radomiu, została ODWOŁANA.
Przepraszamy za zmiany.

: : czytaj dalej Informacja !

Strona 1 z 4112345...102030...Ostatnia »

WSPÓŁPRACA

NCK
Ministerstwo Zdrowia
Program polityki zdrowotnej "Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata 2015-2020"finansowany przez ministra zdrowia