26-600 Radom

ul. Limanowskiego 42

tel./fax. sekretariat:

(48) 362 62 76

centrala: (48) 362 11 27 do 29

 

Oddziały terenowe RCKiK:

Grójec
ul. Piotra Skargi 10
tel. (48) 664 93 75 

 Kozienice
ul. gen. W. Sikorskiego 10  
tel. (48) 614 81 95 

0 Rh +
0 Rh -
A Rh +
A Rh -
B Rh +
B Rh -
AB Rh +
AB Rh -
legenda

strona główna

„Twoja krew – to dar życia”

Szanowni Państwo !

 

Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.

: : czytaj dalej

AKTUALNOŚCI

III Spotkanie opłatkowe w komnatach Zamku w Szydłowcu – 16 stycznia 2015r.

W piątek 16 stycznia 2015r. uczestniczyliśmy jako Centrum Krwiodawstwa w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi Ziemi Szydłowieckiej oraz Stowarzyszenie Diabetyków. Uroczystość rozpoczęła się pięknym występem chóru „Gaudium Canti”. Kolędy w wykonaniu chórzystów wprawiły zgromadzonych gości w świąteczny nastrój. Wszystkich zaproszonych gości oraz krwiodawców przywitała Pani Grażyna Dobrzańska – sekretarz stowarzyszenia krwiodawców. Były słowa podziękowania za dotychczasową współpracę dla obecnego na spotkaniu Pana Józefa Wańka Dyrektora RCKiK Radom. My jako Centrum Krwiodawstwa podziękowaliśmy Panu Arturowi Ludew – Burmistrzowi Szydłowca za umożliwienie organizowania akcji poboru krwi na szydłowieckim Rynku oraz za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa. Doceniliśmy również wyróżnieniem Pana Jerzego Gawora oraz Pana Damiana Daniłowskiego. Dyrektor RCKiK podziękował również Wójtom oraz sponsorom z terenu powiatu szydłowieckiego za aktywne propagowanie idei oddawania krwi i rejestrowania się potencjalnych dawców szpiku w regionie szydłowieckim. Po uroczystościach wszyscy uczestnicy przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia, a także w miłej atmosferze mogli porozmawiać na tematy związane z honorowym krwiodawstwem.

Galeria zdjęć

: : czytaj dalej

XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe HDK w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie – 10 stycznia 2015

XVIII Ogólnopolskie Spotkanie Opłatkowe HDK w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie – 10 stycznia 2015

W katedrze polowej w Warszawie odbyło się XVIII Krajowe Spotkanie Opłatkowe Honorowych Dawców Krwi. Opłatek poprzedziła Msza św. sprawowana przez bp Józefa Guzdka, Biskupa Polowego WP. W homilii bp Guzdek dziękował krwiodawcom za ich ofiarność na rzecz ratowania ludzkiego zdrowia i życia. W Eucharystii uczestniczyło kilkuset honorowych krwiodawców z całego kraju. Krwiodawcy mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.
Katedra wypełniła się honorowymi krwiodawcami, którzy na spotkanie opłatkowe przybyli wraz z rodzinami i pocztami sztandarowymi z całej Polski. – Dziękujemy dziś możliwość dzielenia się z innymi darem krwi. Uczymy się budowania solidarności, braterstwa i miłości z naszymi siostrami i braćmi, którymi choroba odbiera radość życia – powiedział ks. płk Zenon Surma, Krajowy Duszpasterz Honorowych Dawców Krwi i kapelan ordynariatu polowego.
Honorowi dawcy krwi – mówił w homilii bp Guzdek- odpowiadają na apel chorych, wołających o pomoc. To dzięki samarytańskiej postawie jest mniej nowych cmentarzy i świeżych grobów, w których spoczywają przedwcześnie zmarli ludzie. Ofiarowana przez Krwiodawców krew pozwala wielu potrzebującym dalej żyć.

Galeria zdjęć

: : czytaj dalej

Zbiórka krwi podczas XXIII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

         Sukcesem zakończyła się zbiórka krwi podczas XXIII finału WOŚP. Krew można było oddawać w pomieszczeniu Galerii Słonecznej, oraz 
w mobilnym punkcie poboru krwi przy Placu Jagiellońskim. Jak co roku nie zabrakło nas również w Lipskim Centrum Kultury.

         Radom stanął na wysokości zadania, mimo chłodu na dworze atmosfera była bardzo gorąca. Chętnych do oddawania krwi było wielu. Jednak ze względów zdrowotnych dużo osób nie mogło podzielić się tym darem serca. W Radomiu krew oddało w sumie 106 dawców, a w Lipsku – 52. W ciągu całej akcji od 158 dawców udało się pozyskać 71 litrów tego życiodajnego płynu.

         Serdecznie dziękujemy organizatorom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu wszystkich trzech akcji, a szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich Honorowych dawców Krwi, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przybyli, aby podzielić się tym darem serca jakim jest krew.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii!

: : czytaj dalej

XXIII finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

WOŚP

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu serdecznie zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli do honorowego oddawania krwi podczas „Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy” w dniu 11 stycznia 2015r.

   Miejsca poboru krwi w Radomiu

czynne w godz. od 14.00 – 19.00 :

  •  Plac Jagielloński – mobilny punkt poboru krwi – ambulans
  • „GALERIA SŁONECZNA” – ul. Chrobrego 1 ( poziom I )

Miejsca poboru krwi w terenie :

 Centrum Kultury – Lipsko, Rynek 1 – w godz. od 14.00 – 18.00

Każdy dawca, który odda krew oprócz satysfakcji z pomocy drugiemu człowiekowi oraz gwarantowanych
8 czekolad otrzyma kalendarz trójdzielny NCK  na 2015r.

: : czytaj dalej

10869734_800617950010574_1233875339400646132_o

 Honorowym Dawcom Krwi, Ich rodzinom oraz wszystkim Osobom zaangażowanym w rozwój honorowego krwiodawstwa życzymy pogodnych, pełnych miłości
Świąt Bożego Narodzenia, 
dużo zdrowia, pomyślności
w nadchodzącym Nowym 2015 Roku,
aby spełnił marzenia
i przyniósł wiele satysfakcji z własnych dokonań. 
Z wyrazami podziękowania za nieoceniony dar serca.

 

Dyrektor oraz Pracownicy RCKiK Radom

 

: : czytaj dalej

Strona 1 z 1212345...10...Ostatnia »

WSPÓŁPRACA