26-600 Radom

ul. Limanowskiego 42

tel./fax. sekretariat:

(48) 362 62 76

centrala: (48) 362 11 27 do 29

 

Oddziały terenowe RCKiK:

Grójec
ul. Piotra Skargi 10
tel. (48) 664 93 75 

 Kozienice
ul. gen. W. Sikorskiego 10  
tel. (48) 614 81 95 

0 Rh +
0 Rh -
A Rh +
A Rh -
B Rh +
B Rh -
AB Rh +
AB Rh -
legenda

strona główna

„Twoja krew – to dar życia”

Szanowni Państwo !

 

Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.

: : czytaj dalej

AKTUALNOŚCI

Dni Honorowego Krwiodawstwa

Z okazji Dni Honorowego Krwiodawstwa

 

 wszystkim Krwiodawcom składamy
najserdeczniejsze podziękowania za poświęcenie
i ofiarność w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.
Życzymy Wam dużo zdrowia, szczęścia
oraz powodzenia w życiu osobistym.
Życzymy także, by zawsze otaczali Was
ludzie równie życzliwi i otwarci na los drugiego człowieka.

 

 

 

Z wyrazami szacunku i uznania

Dyrektor Józef Waniek

        oraz pracownicy RCKiK w Radomiu

: : czytaj dalej

„Razem zawsze raźniej” – kolejne osoby, które włączyły się do akcji

Dziękujemy wszystkim tym, którzy świetnie zrozumieli temat i potrafią połączyć „przyjemne z pożytecznym” włączając się do naszej, tak szczytnej przecież akcji.

Przez moment wydawałoby się, że tylko płeć delikatna – kobiety, wbrew pozorom, odważnie zgłaszają się na hasło, jednak myliliśmy się ponieważ Panowie w ostatnich dniach podnieśli statystykę i „pokonali strach”.

Chcecie zobaczyć, kto dołączył do elitarnego grona honorowych krwiodawców? Sprawdź czy Ty też tu jesteś – weź sprawę w swoje ręce, a raczej kolegę lub koleżankę i wpadnij do naszego Centrum. Na Ciebie również czekają upominki. Przypominamy, że akcja trwa do 31 października 2014r.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

: : czytaj dalej

„Razem zawsze raźniej”

krew

Mamy już „pierwszą parę” akcji – Monika Płachta, która otrzymała parasol zachęcając do oddania krwi swoją koleżankę Patrycję Pakuła, która również na dobry początek odebrała T-shirt.  Obie Panie w 100% spełniły warunki, po których spełnieniu można otrzymać bardzo praktyczny prezent.

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału „w zabawie”  do naszego Centrum. Termin upływa 31 października – nie przegapcie takiej okazji.

 

PRZYPOMINAMY również krwiodawcom, którzy systematycznie oddają krew w Centrum Krwiodawstwa w Radomiu, bądź na akcjach wyjazdowych o możliwości odbioru upominku: kobiety po 3 i 4 donacjach krwi pełnej, mężczyźni po 4 i 6 donacjach krwi pełnej lub odpowiednio wg zarządzenia innych składników krwi. Wydawanie materiałów promocyjnych odbywa się w Dziale Sprawozdawczości, Promocji i Marketingu RCKiK w Radomiu i będzie trwało do końca grudnia tego roku – nie zapomnijcie !

 

: : czytaj dalej

„Lider Regionu 2014″

lider 2014 statuetka 015m

26 września w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych  im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się uroczysta gala z okazji wręczenia nagród w dorocznym konkursie organizowanym przez redakcję Echa Dnia – Liderzy Regionu. Nasze Centrum zdobyło tytuł Lidera w kategorii Ambasador Regionu. Honorowymi członkami kapituły byli prezes Rady Ministrów Ewa Kopacz oraz marszałek województwa mazowieckiego Adam Struzik.

: : czytaj dalej

Razem zawsze raźniej

krew

          Honorowi Dawcy Krwi, którzy od 29 września do 31 października 2014 r. zachęcą osoby, które do tej pory nie oddawały krwi i przyjdą z nimi do siedziby Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa ul. Limanowskiego 42 w Radomiu oraz razem oddadzą krew, otrzymają w formie dodatku upominki (odpowiednio parasol, t-shirt). W momencie rejestracji należy podać hasło „Razem zawsze raźniej”. Warunkiem otrzymania upominku jest zarejestrowanie się na w/w hasło, oddanie krwi, odebranie kuponu wraz z czekoladami i zgłoszenie się do Działu Sprawozdawczości, Promocji i Marketingu RCKiK Radom.

: : czytaj dalej

Ruszyła IV Edycja Konkursu Szkoła Przyjazna Honorowemu Krwiodawstwu

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu w związku z rozpoczynającym się rokiem szkolnym 2014/2015 serdecznie zaprasza do kontynuowania tak szlachetnej działalności, jaką jest promowanie idei honorowego krwiodawstwa oraz dawstwa szpiku wśród młodzieży.

: : czytaj dalej

Strona 1 z 1012345...10...Ostatnia »

WSPÓŁPRACA