26-600 Radom

ul. Limanowskiego 42

tel./fax. sekretariat:

(48) 362 62 76

centrala: (48) 362 11 27 do 29

 

Oddziały terenowe RCKiK:

Grójec
ul. Piotra Skargi 10
tel. (48) 664 93 75 

 Kozienice
ul. gen. W. Sikorskiego 10  
tel. (48) 614 81 95 

0 Rh +
0 Rh -
A Rh +
A Rh -
B Rh +
B Rh -
AB Rh +
AB Rh -

strona główna

TwitterFacebook

„Twoja krew – to dar życia”

Szanowni Państwo !

 

Krwiolecznictwo jest bardzo ważną dziedziną medycyny, wspomagającą działania lekarzy różnych specjalności. Na co dzień niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. Krew jest potrzebna codziennie, ponieważ jest bezcennym lekiem, którego mimo wielu prób i ogromnego postępu w medycynie nie udało się wytworzyć poza ustrojem człowieka.

: : czytaj dalej

AKTUALNOŚCI

Apel o krew!

TwitterFacebook

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. dr Konrada Vietha w Radomiu apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o honorowe oddawanie krwi. Szczególnie trudna sytuacja spowodowana zbyt małą ilością krwiodawców doprowadziła do poważnego spadku liczby donacji w Banku krwi. Wiąże się to w rezultacie z problemami związanymi z zabezpieczeniem szpitali i klinik w krew, która jest niezbędna do przeprowadzenia zaplanowanych operacji.

: : czytaj dalej Apel o krew!

Szydłowiec – akcja poboru krwi

100px-POL_Szydłowiec_COA.svg
TwitterFacebook

   W dniu 22 listopada br. nasz mobilny punkt poboru krwi zawitał już po raz kolejny w tym roku na Rynek Wielki w Szydłowcu. Oprócz poboru krwi akcji towarzyszyło przedsięwzięcie – loteria fantowa, której celem była zbiórka pieniędzy dla chorej Kingi.

: : czytaj dalej Szydłowiec – akcja poboru krwi

22 – 26 listopada „ Dni Honorowego Krwiodawstwa ”

TwitterFacebook

Drodzy Honorowi Dawcy Krwi

 

Jest to doskonała okazja do wyrażenia uznania i podziękowania za Wasze poświęcenie i ofiarność, będące źródłem nadziei i życia dla tych którzy tego potrzebują, za cząstkę siebie jaką bezinteresownie dzielicie się z innymi ludźmi, chorymi w szpitalach, za pomoc i pracę jaką wykonujecie promując ideę honorowego krwiodawstwa.

 

: : czytaj dalej 22 – 26 listopada „ Dni Honorowego Krwiodawstwa ”

XI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w naszym Centrum

DSCN2116
TwitterFacebook

    18 listopada br. gościliśmy w naszym Centrum uczniów XI Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica. Uczniowie odwiedzili nasze Centrum w ramach organizowanych prelekcji – pogadanek dotyczących promocji zdrowego stylu życia oraz honorowego oddawania krwi.

: : czytaj dalej XI Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Staszica w naszym Centrum

Strona 1 z 3012345...102030...Ostatnia »

WSPÓŁPRACA